Zabiegi na twarz

Zachęcam do zapoznania się z szeroką ofertą zabiegów na skórę twarzy. Wykonuje m.in. zabiegi nawilżania twarzy, których unikalne składniki wnikają do głębszych warstw naskórka, regenerują skórę i jednocześnie pobudzają produkcję kolagenu. Osobom o cerze tłustej i łojotokowej proponuje także oczyszczanie twarzy, pomocne w walce z trądzikiem i innymi problemami skórnymi. Ponadto moja oferta obejmuje zabiegi odmładzające, poprawiające elastyczność i napięcie skóry. Z kolei po tego typu zabiegach medycyny estetycznej zapraszam na kurację nawilżająco-regenerującą, likwidującą podrażnienia i zaczerwienia. Moja propozycja skierowana jest zarówno do kobiet, jak i mężczyzn.

Peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny to zabieg złuszczania wierzchniej warstwy naskórka wykorzystujący falę ultradźwiękową. Fala ta w obecności wody powoduje tworzenie pęcherzyków wypełnionych rozrzedzonym gazem, które powiększają się i gwałtownie zapadają. Fale, które rozchodzą się po zapadnięciu się pęcherzyków, rozbijają martwe komórki naskórka, bez uszkodzenia jego głębszych warstw.

Pod wpływem ciepła i podwyższonego ciśnienia dochodzi do bardzo dokładnego i zupełnie bezbolesnego oczyszczania skóry z zalegającej warstwy zrogowaciałego naskórka oraz wydzielin gruczołów łojowych. Peeling kawitacyjny niszczy znajdujące się na skórze bakterie i grzyby, zarówno dotlenia jak i przygotowuje skórę do dalszych zabiegów. Pozostawia nadzwyczajnie odmłodzoną, świeżą i zregenerowaną skórę. Zabieg trwa maksymalnie 15 minut i można go przeprowadzać raz w miesiącu.

Czas trwania zabiegu: 40 minut

Sonoforeza

Sonoforeza jest to zabieg wykorzystujący fale ultradźwiękowe, polegający na wprowadzaniu w głąb skóry substancji aktywnych, dobranych odpowiednio do potrzeb i rodzaju cery. Zabieg polega na masażu skóry z wykorzystaniem głowicy emitującej fale akustyczne. Sonoforeza umożliwia nam na niezwykle intensywne i skuteczne wprowadzanie w głąb skóry substancji odżywczych i leczniczych, dlatego jest zabiegiem stosowanym nie tylko w sferze kosmetycznej ale również medycznej.

Fale ultradźwiękowe wnikają w głąb skóry powodując odprężenie i rozluźnienie mięśni, zwiększenie przepływu krwi i limfy, a także przyspieszenie metabolizmu i regeneracji komórek. Wibracje ultradźwiękowe działają na głębsze warstwy skóry jak mikromasaż o charakterze biostymulującym. Fibroblasty zostają pobudzone do biosyntezy kolagenu i elastyny.

Wtłaczanie odpowiednich substancji aktywnych może działać uszczelniając na naczynia krwionośne lub przyspieszać leczenie trądziku oraz pozostałych po nim zmian. Stosowanie sonoforezy ma dobroczynny wpływ na skórę zwalczając efekty przedwczesnego starzenia.

Zabieg nadaje się dla każdego rodzaju skóry, różni się jednak stosowanymi preparatami dobieranymi do indywidualnych potrzeb skóry.

Czas trwania zabiegu: 60 minut

Fale Radiowe (RF)

Zabieg przy użyciu fali radiowej umożliwia stworzenie zabiegu intensywnie regenerującego komórki oraz włókna kolagenowe i elastyny położonych w głębszych warstwach skóry. Zabieg ten jet przeznaczony dla skóry dojrzałej twarzy, szyi i dekoltu oraz piersi.

Dzięki RF uzyskujemy podgrzanie tkanek do ok. 50C. Włókna kolagenowe i elastyny zostają częściowo zniszczone, a to stymuluję fibroblasty do produkcji większej ilości nowych włókien. Dodatkowo przekrwienie, spowodowane rozgrzaniem tkanki, sprawia, że substancje aktywne zawarte w preparatach kosmetycznych stosowanych po wykonaniu RF są głębiej wprowadzane, a to prowadzi do lepszej regeneracji już w skórze właściwej.

Czas trwania zabiegu: 60 minut

Mikrodermabrazja diamentowa

Mikrodermabrazja diamentowa jest to rodzaj peelingu mechanicznego wykonywanego w podciśnieniu przy użyciu specjalnej głowicy ściernej pokrytej kryształkami diamentu.
Głowica diamentowa ściera martwe komórki naskórka i zanieczyszczenia, które następnie są zasysane do oddzielnego pojemnika.

Ilość naskórka, którą należy usunąć (głębokość złuszczania) jest oceniana indywidualnie. Dzięki czemu mikrodermabrazja jest metodą bezpieczną i dostosowaną do różnych potrzeb skóry.

Dzięki usuwaniu górnych warstw naskórka zmniejsza się widoczność rozszerzonych ujść mieszków włosowych, łojotok, ilość zaskórników, poprawia się koloryt skóry, wygładzają się drobne zmarszczki.

Czas trwania zabiegu: 60 minut

Mezoterapia bezigłowa

Mezoterapia bezigłowa jest zabiegiem zarówno odmładzającym jak i silnie nawilżającym skórę. Mezoterapia bezigłowa rewitalizuje i wygładza skórę przy pomocy wprowadzanych substancji aktywnych. Prowadzi to do widocznej i odczuwalnej poprawy struktury skóry. Substancje są wtłaczane bez użycia igieł, a przy pomocy impulsów elektrycznych, zabieg jest przyjemny i odprężający. Po zabiegu poprawia się nawilżenie oraz napięcie skóry. Skóra jest rozświetlona, a mięśnie twarzy, szyi i dekoltu rozluźnione.

Czas trwania zabiegu: 60 minut

Mezoterapia mikroigłowa (Nanopore turbo roller)

Nanopore Turbo-Roller to najnowocześniejsza metoda mezoterapii mikroigłowej. Nanopore pozwala na wprowadzanie substancji aktywnych za pomocą automatycznego nakłuwania skóry przy pomocy użytych do zabiegu pulsujących igieł.

Zabieg jest bardzo komfortowy dla pacjenta, ogranicza bolesność do minimum. Zapewnia przy tym maksymalną w osiągnięciach precyzję i sterylność w wykonywanym zabiegu.

CO NAJWAŻNIEJSZE – końcówka zabiegowa w postaci igieł jest jednorazowa, każdorazowo po zabiegu jest utylizowana.

Zabieg Nanopore znalazł swoje zastosowanie nie tylko przy wprowadzaniu substancji aktywnych wgłąb skóry lecz również w indukcji oraz regeneracji kolagenu w skórze. Nakłucia powodują kaskadę zapalną powodując jej odbudowę poprzez stymulację nowego kolagenu, elastyny oraz czynników wzrostu.

Wskazania:

 • zmarszczki
 • fotostarzenie
 • rozszerzone ujścia mieszków włosowych
 • zaburzenia pigmentacji
 • łysienie
 • brak jędrności
 • cellulit

Podwójne działanie:

 • zwiększa przenikanie transdermalne – mikroperforacje warstwy rogowej zwiększają przenikanie składników aktywnych. Mikrootwory zamykają się po 10 minutach
 • naprawia macierz skóry – zwiększa produkcję kolagenu dzięki naturalnym mechanizmom odnowy skóry.

Mechanizm działania:

 • stymulacja fizyczna i mechaniczna – kaskada zapalna (uwolnienie interleukin, cytokin i czynników wzrostu) aktywuje produkcję kolagenu i elastyny oraz poprawia komunikację pomiędzy skórą właściwą a naskórkiem (keratynocyty i melanocyty), zwiększając przenikanie przez błonę podstawną
 • połączenie z serum – transport składników czynnych do poziomu naskórka i skóry właściwej.

Czas trwania zabiegu: 60-80 minut

Masaż twarzy

W wyniku masażu twarzy nasza skóra nabiera różowego koloru, co wskazuje na pobudzenie krążenia i rozszerzenie naczyń krwionośnych. Dzięki temu nasza skóra jest lepiej dotleniona. Jednocześnie martwy naskórek zostaje usunięty, przez co skóra lepiej oddycha, a działanie kosmetyków jest skuteczniejsze. Masaż twarzy pobudza skórę do odnowy, uelastycznia ją i wzmacnia. To nie tylko wygładzanie zmarszczek: tworzenie nowych zmarszczek jest spowolnione.

Czas trwania zabiegu: 40 minut

Drenaż limfatyczny twarzy

Celem drenażu limfatycznego twarzy jest jej oczyszczenie, regeneracja skóry, leczenie obrzęków. Poprawia on nasz wygląd, sprawia, że twarz staje się wypoczęta. Dzięki niemu pozbędziemy się też sińców i worków pod oczami.

Na czym polega zabieg?

Zadaniem drenażu limfatycznego jest oczyszczenie tkanek z toksyn. Pobudza on krążenie krwi i limfy, przez co szybciej są transportowane substancje odżywcze. Na początek masowane są okolice mostka, następnie przechodzi się do szyi i węzłów chłonnych. Kolejnym masowanym miejscem jest twarz i głowa. Masaż stymuluje układ limfatyczny, dzięki specjalnym technikom, które powodują przepychanie limfy. Jest on wykonywany z umiarkowaną siłą. Drenaż może być przeprowadzany manualnie lub przy pomocy specjalistycznych urządzeń.

Efekty drenażu limfatycznego twarzy

Drenaż limfatyczny zmniejsza wysięki i zastoje limfatyczne, sprawdza się także przy leczeniu obrzęków pourazowych i pooperacyjnych. Poprawia przemianę materii, dzięki czemu szybciej są usuwane toksyny. Masaż wzmacnia system immunologiczny, elastyczność skóry i mięśni. Dzięki niemu twarz wygląda młodziej, zdrowiej, znikają worki pod oczami, cera nabiera ładniejszego kolorytu.

Czas trwania zabiegu: 50 minut