Peelingi chemiczne

Mesoestetic (Hiszpania) – to specjalista w tworzeniu zaawansowanych technologicznie i bezpiecznych w stosowaniu preparatów wykorzystywanych w zabiegach medycyny estetycznej.

Laboratorium Mesoestetic→ zostało utworzone w Barcelonie w 1984 roku. Posiada ogromną wiedzę i jest bardzo dobrze znane w branży medycyny estetycznej, zwłaszcza wśród lekarzy i kosmetologów. Produkty Mesoestetic→ są dostępne w ponad 60 krajach i powstają we własnym laboratorium.

Laboratorium Mesoestetic→, lider w dziedzinie medycyny estetycznej, opracowało innowacyjną gamę peelingów przeznaczonych do zabiegów silnie regenerujących skórę. Peelingi dermatologiczne pobudzają naturalne procesy odnowy skóry, skutecznie poprawiając jej wygląd.

  • Mesopeel Azelan
  • Mandelic Peel AM 30%
  • Mandalic Peel AM 50%
  • Lactic Peel AL. 30%
  • Lactic Peel AL. 50%
Mesopeel Azelan

Wskazany do skór mieszanych, tłustych oraz skór trądzikowych. Hiperpigmentacja, zapalenie mieszków włosowych, fotostarzenie.

Skład:

  • Kwas salicylowy 20%
  • Kwas azelainowy 20%

Kwas salicylowy – jest beta-hydroksykwasem o właściwościach silnie lipofilowych dzięki czemu reguluje pracę gruczołów łojowych (zmniejsza łojotok), działa komedolitycznie – wspomaga usuwanie zaskórników, oczyszcza skórę i zapobiega powstawaniu wyprysków. Znajduje zastosowanie w terapiach przeciwtrądzikowych z uwagi na silne działanie bakteriobójcze, grzybobójcze i przeciwzapalne. Ponadto kwas salicylowy stymuluje odnowę komórkową skóry, działa złuszczająco i odmładzająco. Redukuje niedoskonałości (rozszerzone pory, drobne zmarszczki) i przebarwienia, zwiększa napięcie skóry oraz rozjaśnia jej koloryt.

Kwas azelainowy – stosowany w terapiach depigmentujących – posiada właściwości hamujące tyrozynazę, dzięki czemu wyrównuje koloryt skóry i rozjaśnia przebarwienia. Ponadto wykazuje działanie keratolityczne, reguluje proces keratynizacji naskórka (redukuje nadmierne rogowacenie), zmniejsza wydzielanie serum. Z uwagi na działanie przeciwzapalne i antybakteryjne polecany jest w terapiach przeciwtrądzikowych. Ma właściwości antyoksydacyjne.

Kuracja powinna składać się z sześciu zabiegów wykonywanych w odstępach min. dwutygodniowych.

Czas trwania zabiegu: 30 minut

Mandelic Peel AM 30% / 50%

Wskazany dla skór szarych, zmęczonych z przebarwieniami (powierzchniowe). Fotostarzenie, drobne zmarszczki.

Skład:

  • Kwas migdałowy 30%/50%

Skóra zyskuje zdrowy koloryt i naturalny blask, następuje redukcja powierzchniowych przebarwień, drobnych zmarszczek, ściągnięcie porów i wygładzenie powierzchni naskórka, wyregulowanie pracy gruczołów łojowych.

Kuracja powinna składać się z sześciu zabiegów wykonywanych w odstępach min. dwutygodniowych.

Czas trwania zabiegu: 30 minut

Lactic Peel AL. 30% / 50%

Wskazany dla skór odwodnionych i przesuszonych. Fotostarzenie i drobne zmarszczki.

Skład:

  • Kwas mlekowy 30%/50%

Rozjaśniona i rozświetlona skóra, poprawa mikrokrążenia i optymalnie głębokie nawilżenie skóry. Wygładzenie drobnych zmarszczek oraz wszelkich nierówności.

Kuracja powinna składać się z sześciu zabiegów wykonywanych w odstępach min. dwutygodniowych.

Czas trwania zabiegu: 30 minut