Mezoterapia igłowa

Mezoterapia jest zabiegiem polegającym na wstrzykiwaniu śródskórnym niewielkiej ilości substancji aktywnych. Substancjami najczęściej wykorzystywanymi w mezoterapii są związki: znieczulające miejscowo, lipotyczne, witaminy, aminokwasy, minerały i wyciągi roślinne.

Mezoterapia jest doskonałą metodą profilaktyczną, służącą zatrzymywaniu postępowania procesu powstawania zmarszczek w wyniku starzenia się skóry. Nowością w medycynie estetycznej jest mezoterapia biominetyczna, która skutkuje nie tylko odmłodzeniem skóry, lecz stosowana jest także w celu likwidacji trwałych zmarszczek, cellulitu i przebarwień skóry. Dostarczane wprost do skóry właściwej peptydy stymulują naturalne procesy regeneracyjne i zatrzymują działanie wolnych rodników.

Dermaheal

Mezoterapia peptydowa biomimetyczna Dermaheal

Produkty Dermaheal to specjalna linia wykorzystująca zaawansowaną biotechnologię. Wyjątkowa kombinacja niezwykle dużej liczby składników aktywnych (m. in. czynniki wzrostu i białka biomimetyczne) daje niepowtarzalny efekt odnowy skóry przy jednoczesnej redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu. Wykorzystywana jest również w terapii wypadania włosów.

Gamę produktów do mezoterapii Dermaheal tworzy 5 bezpiecznych preparatów…

Peptydy biomimetyczne

Peptydy biomimetyczne są jednym z najnowszych osiągnięć medycyny estetycznej. Tworzą je uzyskiwane syntetycznie łańcuchy aminokwasów, które są identyczne z naturalnie występującymi w ludzkiej skórze czynnikami wzrostu.

Pierwszym naukowcem, który zainteresował się peptydami był prof. Gunter Blobel. W 1999 roku ten niemiecki biolog otrzymał Nagrodę Nobla za swoje osiągnięcia w pracy nad mechanizmem i rozpoznaniem sygnałów kierujących transportem oraz lokalizacją białek w komórkach.